Mullamuti tõrje

Avaleht /

Mullamuti tõrje

Mullamuti tõrje

Suurus:Keha pikkus ca 11…16 cm. lisaks saba 2…4 cm

Kaal: 60…130 g

Muti levialad: Kogu Mandri-Eestis v.a. saared ( Saaremaa,Muhu,Hiiumaa )

Eluviis: Elupaiga valimisel on oluline küllaldane toiduhulk mullas, mõõdukas niiskus ja reljeef. Seetõttu eelistab elada erinevate elupaigatüüpide piirialadel (metsaserv, lagendik, jõgede, ojade kaldaaladel). Ohtralt elab neid ka kultuurmaastikualadel – kuivadel puisniitudel, parkides, võsastikes, heina- ja karjamaadel ning aedades. Maasisese eluviisiga, maapinnale tuleb harva. Uuristab pikki maa-aluseid käikusid, mis lähtuvad pesakambrist. Käigud on vajalikud toidu püüdmiseks ja ühendusteedeks kaugemate käikude vahel. Aktiivne ööpäev läbi, eriti öösel. Tegutseb aastaringselt, ka talvel. Talveperioodi üleelamiseks kogub ta varusid – vihmausse (muudab need liikumatuks närviganglioni läbihammustamise teel).

Einelaud: Eranditult loomne. Vihmaussid, putukad ja nende vastsed. Saagiks langevad ka hiired, karihiired, rotid, konnad, sisalikud, maod jt

Peregaseonduv: Jooksuaeg märtsis-aprillis. Poegib üks kord aastas. Pesakonnas 3…8 poega.

Areng: Tiinus kestab 40 päeva. Pojad sünnivad maikuus. Vastsündinud on abitud, pimedad ja karvadeta. Poegade pikkus on ligikaudu 3 cm, kehamass 2,2…2,7 g. Emasloom imetab poegi piimaga 1 kuu, siis nad hakkavad ise toitu hankima. Suguküpsus saabub kümnekuuselt. Eluiga 3…5 aastat.

Tõrje:Lisaks kauplustes müüdavatele vahenditele (mis ei pruugi alati anda soovitud tulemust või on lihtsalt peletava toimega ) kasutame meie muti tõrjeks spetsiaalset ora millega otsime üles muti käigu ning seejärel kasutame ainulaatset gaasi dosaatorit mille abl paigaldane muti tehtud käikudesse vastava koguse gaasi mis ei peleta mutte vaid hävitab neid.

Meeldetuletus-kui soovite teha oma aias mutitõrjet,siis ärge ajage muti tehtud hunnikuid laiali,ning ärge tampige nende tehtud käikke kinni.Vastasel juhul on nende käikude ülesleidmine raskendatud või ei leia neid üldse ja tõrje on seega poolik.Kui Te hoolite oma aiast/murust ja avastate et Teie aeda on tekkinud kutsumata külaline(mutt),siis ärge oodake vaid võtke kohe meiega ühendust tel.56 911 288

Helistage Meile

+372 5691 1288

Lõpuks kõige tähtsam soovitus: ärge oodake kuni probleem on tekkinud, vaid võtke ühendust meiega õigeaegselt.

Kirjuta meile